Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA VE DEMOKRASİ MÜZESİ

Türkiye’nin siyasi tarihinin çok önemli bir dönüm noktası olan Türk milletinin demokrasi yanındaki duruşunu, azim ve kararlılığını sergileyen, vatana ihanet etmeye çalışmış ve çalışacak tüm hainlerin cesaretini kıran ve düşmanların vatanımız üzerinden kirli ellerini çekmesine vesile olan darbe girişiminin engellenmesini konu alan, bu uğurda gözünü kırpmadan canlarını feda eden yüzlerce şehidimizi onurlandırmak için Erkan Erarslan ve Oruçoğlu Sistem tasarım ekibi 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Demokrasi Müzesi’ni tasarlamış, orman ve su işleri bakanlığına alternatif çalışmalar eşliğinde takdim edilmiştir.

Ankara’da inşa edilmek üzere tasarlanan müze, Demokrasinin ve bu uğurda can veren şehitlerimiz için bir simge olarak düşünülmüştür.

O karanlıktan aydınlığa çıkış gecesini temsil eden müzenin toplam uzunluğu ve anıt sayısı o gece verilen şehit sayısı olan 246’ya eşittir.