Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI ANMA ETKİNLİKLERİ 3D MAPPING UYGULAMALARI

3D (Projection) Mapping Sistemleri mimari yapılara uygun olarak tasarlanan animasyon videosunun projeksiyonların watchout edilmesiyle oluşan görsel şölendir. Özel yazılımlarla hazırlanan animasyona belli bir perspektif verilerek 3D algısı oluşturulur.

Alan yüzeyi, -örneğin bir binanın dış cephesi- bilgisayarda harita olarak çıkarılır. Harita üzerinde belli noktalar üzerinden animasyon süreci oynatılır. Mapping uzmanı hem bu noktaları belirler hemde alan yüzeyinde hangi noktaya ne tip bir görsel gelecek ve nasıl anime edileceğini belirler. Layer denilen katman düzeni ile 3 boyutlu sahnenin ilgili alanına giydiriliyor. Genellikle görüntü, ses ile sekronize edilir.

Bu teknik ile statik nesneler üzerine ekstra boyutlar, optik illüzyonlar, ve hareket kavramlarını eklenebilmektedir.

Afyonkarahisar Şuhut Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 30 Ağustos Zafer Bayramı Anma Etkinlikleri için Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan ve bağımsızlık mücadelemizin taçlandırıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Kurtuluş Savşı günlerimizden başlayarak, Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın yıllar önce attığı vatan ve millet sevgisi tohumlarının günümüzde hala nasıl yeşerdiğini anlattığımız bir çalışma hazırlanmıştır.