Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi

Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın başlatmış olduğu Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi projesi, Türkiye’de eşi benzeri görülmemiş kahramanlık hikâyelerinin yaşandığı Çanakkale Savaşımızın sonsuza kadar hatırlanması için kendisi kadar benzersizdir.
Türkiye’de ilk niteliği taşıyan simülasyon ve üç boyut teknolojisini aynı anda kullanmak, tarihimizi canlandırmanın en verimli ve akıllarda iz bırakan yöntemidir.

Salon 1: ‘Osmanlı Harbe Giriyor’
Salon 2: ‘Nusrat Mayın Gemisi’
Salon 3: ‘İtilaf Kuvvetlerinin Deniz Savaşı Planı’
Salon 4: ‘Mecidiye Tabyası ve Şehit Onbaşı’
Salon 5: ‘Kara Muharebeleri Hazırlıkları’
Salon 6: ‘Harbin Gidişatının Dönüm Noktası’
Salon 7: ‘Siper Savaşları’
Salon 8: ‘Gökkubbeden Çanakkale Harbi’
Salon 9: ‘Çannakale Geçilmez’
Salon 10: ‘Hatıralar’
Salon 11: ‘1915’ten Günümüze Türkiye’

Ziyaretçiler sırasıyla yukarıdaki salonlarda müze görevlilerinin yönlendirmeleriyle yapacakları gezinin ardından 2 boyutlu ve 3 boyutlu görüntüler, canlandırmalar ve muazzam hazırlanmış metinlerle edinecekleri tarih bilgilerini Çanakkale Şehitlerine bir borç bilip asla unutmayacaklardır.

Burada edindikleri bilgileri Tanıtım Merkezi için özel olarak hazırlanmış ‘Gel Tarihe Geçelim’ kitabıyla da pekiştirebileceklerdir. Kitap, Tanıtım merkezinin konsept aşamasından yapımına kadar tüm sürecin anlatıldığı Cilt 1 ve uluslararası arşivlerden faydalanarak ortaya çıkan İttifak ve İtilaf güçlerinin savaş günlüklerinin yer aldığı Cilt 2’den oluşmaktadır.