Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Sakarya Meydan Muhaberesi Tanıtım Merkezi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Ankara Polatlı’da tarihimizi yaşatmak ve özellikle genç nesillere tarih bilincini aşılamak üzere başlatmış olduğu projenin tüm proje çizimleri, iç mekan düzenlemelerine dair teknik şartnamelerin hazırlanması ve işin ifası aşamasında bakanlığımıza danışmanlık hizmeti verilmesi gibi sorumlulukları üstlenmiş bulunmaktayız.

Tanıtım Merkezi’nde Türklerin Orta Asya’dan Anadolu’ya göç edip bu toprakları vatan edindiği tarihlerden başlayarak tüm Osmanlı tarihi, Cumhuriyet tarihi ve ülkemizin gelecek vizyonu hem geleneksel müzecilik anlayışı çerçevesinde yer alan nesnelerle hem de teknolojinin bizlere sunmuş olduğu son yeniliklerle tarafımızdan anlatılma imkanı bulmuştur.

Projede, Sakarya Meydan Muharebesi’ni merkez alarak, muharebe öncesi ve sonrasına değinilip, muharebenin safhalarına yer verilecektir. Ayrıca esas maksat bu muharebenin önemini ve sergilenen kahramanlığı gelen ziyaretçilere anlatmaktır.

Tanıtım Merkezi’nde yapılacak gezi kapsamında ziyaretçilerin, Türklerin, Orta Asya’dan başlayarak siyasi, sosyo-ekonomik ve kültürel açıdan zamanımıza nasıl geldiklerini kavraması ve Türkiye’nin 1000 yıllık geçmişi ile geleceğini sentezleyebilmesi öngörülmektedir.

Oruçoğlu ailesinden tüm bireylere kuşaklarca aşılanmış olan milli tarih bilincini ve birikimini topraklarımızda inşa edilen müze ve tanıtım merkezlerinde teknolojiyle buluşturarak tarihe hizmet etmek Oruçoğlu Sistem için bir gurur kaynağı olmuştur.